Gastroenteroloģijas Vasaras skola ar starptautisku dalību 2017

// 17.09.2017

Preses relīze
2017. gada 6. septembrī

Gastroenteroloģijas vasaras skola

Šī gada 25. un 26. augustā norisinājās pirmā Gastroenteroloģijas Vasaras skola ar starptautisku dalību, kuras idejas autors un iniciators bija doc. Aleksejs Derovs. Pasākums norisinājās divu dienu garumā Port Hotel Ādaži un uz to bija lūgti Latvijas gastroenterologi, citu specialitāšu ārsti, rezidenti un vecāko kursu medicīnas fakultātes studenti, kas interesējas par gastroenteroloģiju.

Vasaras skolu ar uzrunu atklāja doc. Aleksejs Derovs un prof. Pokrotnieks ar lekciju par gastroenterologa nozīmi mūsdienu sabiedrībā un nākotnes perspektīvām. Klīnikso gadījumu demonstrācijas parādīja gastroenterologa interesanto ikdienu un izaicinājumus. Doc. A. Derovs prezentēja klīnisko gadījumu ar barības vada un trajehas vienlaicīgu stentēšanu, dr. O. Basina pastāstīja par iekaisīgo zarnu slimību difrenciāldiagnostiku, savukārt asoc. prof. I Zeltiņa klātesošajiem atklāja klīnikso gadījumu ar ārkārtīgi reti sastopamu aknu audzēju – epiteloīdo hemangioendoteliomu, kura literatūrā aprakstīta vien pāris gadījumos. Profesore L. Vīksna iztirzāja tēmu par virusāliem hepatītiem. Viļņas profesors J. Valantintinas pastāstīja par ultrasonoskopijas lielo nozīmi gastroninformēja par to, kā rīkoties, ja aknas skāris kāds ne tik labi zināms hepatītu izraisošais vīruss, savukārt dr. J. Derova sniedza padziļinātu ieskatu par digestīvo endoskopiju nozīmi patoloģijas atklāšanā, izmeklējumu indikācijām un kontrindikācijām. Ar klīnikso gadījumu ziņojumiem uzstājās arī jaunie kolēģi – ārsti rezidenti Dr. O. Sjomina, Dr. M. Latkovska, Dr. J Cirule – Galuza, Dr. P. Janovičs, vēstot par aknu rezekcijas iespējām pie metastātiskiem audzējiem, aknu cirozes sarežģījumiem un nepielūdzamo gaitu, zarnu tuberkulozi un profūzu vemšanu kā klīnisko izaicinājumu ārsta ikdienas darbā.

Vasaras skolas otrajā dienā asoc. prof. I. Konrāde vēstīja par šķīvja filozofiju, patoģenētiskajiem mehānismiesm, kas slēpjas aiz pārlieku lielas aptaukošanās un klātesošos plašāk iepazīstināja ar dažāda veida diētā, kas īpaši piemeklētas katram personības tipam. Dr. I. Puķīte dalījās ar pieredzi par biežāk sastopamajām slimībām bērnu gastroenterologa praksē un aicināja uz sadarbību, uzņemto mazo pacientus, tiem kļūstot lielākiem un pametot pediatra praksi. Otrās dienas lekciju sēriju noslēdza asoc. prof. H. Plaudis, demonstrējot ķirurģiskās iespējas, ārstējot gastroenteroloģiskas patoloģijas, īpašu uzsvaru liekot uz žultsakmeņu ķirurģisko ārstēšanu un jaunumiem iekaisīgo zarnu slimību ķirurģijā.

Interesantas diskusijas, jautājumi un atbildes risinājās ne vien lekciju zālē, bet arī draudzīgā atmosfērā pie vakariņu galda, tuvāk iepazīstot kolēģus un veicinot sadarbību starp Latvijas gastroenterologiem. Vasaras skolas beigās klātesošie dalījās iespaidos par semināra norisi paužot pozitīvas atsauksmes un vienojās kopīgam foto.


Autori:
dr. Vita Skuja, dr. Olga Sjomina, dr.med. Aleksejs Derovs

20170826_1457373.jpg

JAUNUMI
Pagarinām X Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresa agrīnās reģistrācijas laiku!

Esam sadzirdējuši kolēģus, kas pārāk ilgi baudījuši vasaru un palaiduši garām iespēju izdevīgi reģistrēties mūsu Jubilejas pasākumam, tāpēc Kongresa Organizācijas Komiteja ir pieņēmusi lēmumu pagarināt agrīno reģistrācijas laiku līdz pat...

sīkāk
X Latvijas Gastroenteroloģijas kongress ar starptautisku dalību

Gastroenteroloģijas Atbalsta biedrībai un Gremošanas Slimību biedrībai ir gods Jums paziņot, ka ir atvērta X Jubilejas Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresa ar Starptautisku dalību ON-LINE reģistrācija.   Visiem kolēģiem, kuri reģistrēsies X LGK...

sīkāk
Tēžu iesniegšanas termiņš

Cien. koléģi! Sakarā ar augstu interesi, tēžu iesniegšanas termiņš ir pagarināts līdz 03. 11. 2019.

sīkāk
Portāla administrators
Copyright © 2003 - 2022 GEAB. All Rights Reserved.

Hosted by SHOSTING