Jauna grāmata Gastroenteroloģijā

// 03.12.2009
Gastroenteroloģijas Atbalsta biedrība ar lielu prieku vēlas paziņot par jaunu grāmatu Gastroenteroloģijā. Profesoram Anatolijam Danilānam iznāca grāmata "Hroniskas aknu slimības" divos sējumos.

Prof. A. Danilāns: "Pateicoties neizdibināmam dabas untumam, aknu izskats ir vienmuļš. Šis orgāns nav nekas vairāk kā savādas formas klucis, kas pildīts ar drebelīgu, labajā paribē iestampātu masu. Nezinu, kādai vada zvaigznei sekodams, sāku rakstīt par aknu slimībām. Rakstīšanas laikā man bija jāiemanās berzēt divus koka gabalus uguns ieguvei. Jo bez uguns liesmām nevarēju parādīt, ka zem necilās ārējās čaulas aknu dzīlēs darbojas varenas, pārsteidzoši racionāli konstruētas un stipri sarežģītas sistēmas. Sarežģīts mehānisms nekļūst vienkāršāks, ja tā darbībā atgadās kļūme. Tāpēc nepārsteidz, ka aknu bojājumu ir daudz un nācās sarakstīt divas grāmatas, lai šos bojājumus izgaismotu.

Pirmajā grāmatā ir sakopotas ziņas par aknu brīnumainajām darbības spējām un par visbiežāk sastopamo aknu bojājumu, proti, par taukainām aknām.

DAaknasIvaaks.jpg

Otrajā grāmatā ir ziņas par medikamentu rosinātiem aknu bojājumiem, par autoimūnām aknu slimībām (par primāro sklerotizējošo holangītu, primāro biliāro cirozi, autoimūno hepatītu), par ģenētisko defektu nosacītām aknu slimībām (hemahromatozi, Vilsona slimību, porfīriju un α1 antitripsīna deficītu).

DAaknasIVvaaks.jpg

Abas grāmatas šuj kopā daudzas saites un īsti labi apjaust veselās un slimās aknās notiekošo var tikai tad, ja abas grāmatas ir blakus."

IMG_9088.JPG

JAUNUMI
XI Latvijas Gastroenteroloģijas kongress ar Starptautisku dalību

XI LATVIJAS GASTROENTEROLOĢIJAS KONGRESS ar Starptautisku Dalību   "GASTROENTEROLOĢIJA Latvijā un pasaulē: ZINĀTNE PRAKSEI"     2023. gada 9. decembrī  ATTA centrā, Krasta ielā 60, Rīgā, Latvijā Sākums plkst. 9:00   No X Latvijas Gastroenterologu kongresa...

sīkāk
Pagarinām X Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresa agrīnās reģistrācijas laiku!

Esam sadzirdējuši kolēģus, kas pārāk ilgi baudījuši vasaru un palaiduši garām iespēju izdevīgi reģistrēties mūsu Jubilejas pasākumam, tāpēc Kongresa Organizācijas Komiteja ir pieņēmusi lēmumu pagarināt agrīno reģistrācijas laiku līdz pat...

sīkāk
X Latvijas Gastroenteroloģijas kongress ar starptautisku dalību

Gastroenteroloģijas Atbalsta biedrībai un Gremošanas Slimību biedrībai ir gods Jums paziņot, ka ir atvērta X Jubilejas Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresa ar Starptautisku dalību ON-LINE reģistrācija.   Visiem kolēģiem, kuri reģistrēsies X LGK...

sīkāk
Portāla administrators
Copyright © 2003 - 2024 GEAB. All Rights Reserved.

Hosted by SHOSTING