Jauna grāmata Gastroenteroloģijā

// 03.12.2009
Gastroenteroloģijas Atbalsta biedrība ar lielu prieku vēlas paziņot par jaunu grāmatu Gastroenteroloģijā. Profesoram Anatolijam Danilānam iznāca grāmata "Hroniskas aknu slimības" divos sējumos.

Prof. A. Danilāns: "Pateicoties neizdibināmam dabas untumam, aknu izskats ir vienmuļš. Šis orgāns nav nekas vairāk kā savādas formas klucis, kas pildīts ar drebelīgu, labajā paribē iestampātu masu. Nezinu, kādai vada zvaigznei sekodams, sāku rakstīt par aknu slimībām. Rakstīšanas laikā man bija jāiemanās berzēt divus koka gabalus uguns ieguvei. Jo bez uguns liesmām nevarēju parādīt, ka zem necilās ārējās čaulas aknu dzīlēs darbojas varenas, pārsteidzoši racionāli konstruētas un stipri sarežģītas sistēmas. Sarežģīts mehānisms nekļūst vienkāršāks, ja tā darbībā atgadās kļūme. Tāpēc nepārsteidz, ka aknu bojājumu ir daudz un nācās sarakstīt divas grāmatas, lai šos bojājumus izgaismotu.

Pirmajā grāmatā ir sakopotas ziņas par aknu brīnumainajām darbības spējām un par visbiežāk sastopamo aknu bojājumu, proti, par taukainām aknām.

DAaknasIvaaks.jpg

Otrajā grāmatā ir ziņas par medikamentu rosinātiem aknu bojājumiem, par autoimūnām aknu slimībām (par primāro sklerotizējošo holangītu, primāro biliāro cirozi, autoimūno hepatītu), par ģenētisko defektu nosacītām aknu slimībām (hemahromatozi, Vilsona slimību, porfīriju un α1 antitripsīna deficītu).

DAaknasIVvaaks.jpg

Abas grāmatas šuj kopā daudzas saites un īsti labi apjaust veselās un slimās aknās notiekošo var tikai tad, ja abas grāmatas ir blakus."

IMG_9088.JPG

JAUNUMI
Atvērta IX Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresa ar Starptautisku dalību ON-LINE reģistrācija

Gastroenteroloģijas Atbalsta biedrībai un Gremošanas Slimību biedrībai ir gods Jums paziņot, ka ir atvērta IX Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresa ar Starptautisku dalību ON-LINE reģistrācija.   Visiem kolēģiem, kuri reģistrēsies IX LGK būs...

sīkāk
VIII Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresa agrīnās reģistrācijas laika pagarināšana

Cienījamais kolēģi! Pēc vairāku kolēģu lūguma VIII Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresa ar Starptautisku dalību (VIII LGK) Organizācijas Komiteja ir pieņēmusi lēmumu pagarināt agrīno reģistrācijas laiku līdz 20. oktobrim! Atgādinām, ka agrīnās...

sīkāk
Īpašs piedāvājums VIII Latvijas Gastroenteroloģijas kongresa dalībniekiem

Īpašs piedāvājums no mūsu sadarbības partnera valodu centra NH. lv.   Izmēģiniet mācīties angļu valodu vienu nedēļu bez maksas, lai pārliecinātos par apmācības efektivitāti. Novērtējiet paši un ja Jums iepatiksies,...

sīkāk
Portāla administrators Aleksejs Derovs
Copyright © 2003 - 2019 GEAB. All Rights Reserved.

Hosted by SHOSTING