Jauna grāmata Gastroenteroloģijā

// 03.12.2009
Gastroenteroloģijas Atbalsta biedrība ar lielu prieku vēlas paziņot par jaunu grāmatu Gastroenteroloģijā. Profesoram Anatolijam Danilānam iznāca grāmata "Hroniskas aknu slimības" divos sējumos.

Prof. A. Danilāns: "Pateicoties neizdibināmam dabas untumam, aknu izskats ir vienmuļš. Šis orgāns nav nekas vairāk kā savādas formas klucis, kas pildīts ar drebelīgu, labajā paribē iestampātu masu. Nezinu, kādai vada zvaigznei sekodams, sāku rakstīt par aknu slimībām. Rakstīšanas laikā man bija jāiemanās berzēt divus koka gabalus uguns ieguvei. Jo bez uguns liesmām nevarēju parādīt, ka zem necilās ārējās čaulas aknu dzīlēs darbojas varenas, pārsteidzoši racionāli konstruētas un stipri sarežģītas sistēmas. Sarežģīts mehānisms nekļūst vienkāršāks, ja tā darbībā atgadās kļūme. Tāpēc nepārsteidz, ka aknu bojājumu ir daudz un nācās sarakstīt divas grāmatas, lai šos bojājumus izgaismotu.

Pirmajā grāmatā ir sakopotas ziņas par aknu brīnumainajām darbības spējām un par visbiežāk sastopamo aknu bojājumu, proti, par taukainām aknām.

DAaknasIvaaks.jpg

Otrajā grāmatā ir ziņas par medikamentu rosinātiem aknu bojājumiem, par autoimūnām aknu slimībām (par primāro sklerotizējošo holangītu, primāro biliāro cirozi, autoimūno hepatītu), par ģenētisko defektu nosacītām aknu slimībām (hemahromatozi, Vilsona slimību, porfīriju un α1 antitripsīna deficītu).

DAaknasIVvaaks.jpg

Abas grāmatas šuj kopā daudzas saites un īsti labi apjaust veselās un slimās aknās notiekošo var tikai tad, ja abas grāmatas ir blakus."

IMG_9088.JPG

JAUNUMI
Gastroenteroloģijas Vasaras skola ar starptautisku dalību 2017

Preses relīze 2017. gada 6. septembrī Gastroenteroloģijas vasaras skola Šī gada 25. un 26. augustā norisinājās pirmā Gastroenteroloģijas Vasaras skola ar starptautisku dalību, kuras idejas autors un iniciators bija...

sīkāk
Sākusies ON-LINE reģistrācija VIII Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresam ar Starptautisku dalību

Gastroenteroloģijas Atbalsta biedrībai un Gremošanas Slimību biedrībai ir gods Jums paziņot, ka ON-LINE reģistrācija VIII Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresam ar Starptautisku dalību ir atvērta.   Visiem kolēģiem, kuri reģistrēsies VIII LGK būs...

sīkāk
Sākusies ON-LINE tēžu iesniegšana

Cienījamais kolēģi! Gastroenteroloģijas Atbalsta biedrība ar patiesu prieku paziņo, ka ir atvērta ON-LINE tēžu iesniegšana VIII Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresam ar Starptautisku dalību.   Sīkāka informācija ir pieejama www. gastro2017. com vai www....

sīkāk
Portāla administrators Aleksejs Derovs
Copyright © 2003 - 2017 GEAB. All Rights Reserved.
Designed & programmed by THE LOST WEB
Hosted by SHOSTING