Pasaules Hepatīta diena

// 11.08.2015

Pasaules digestivās veselības sargs ar mērķi kalpot pasaulei.

Pasaules hepatīta diena

28. jūlijs 2015

28 jūlijs visā pasaulē tiek atzīmēts kā pasaules hepatīta diena. Hepatīts ir globāla veselības problēma, kas ietverot piecus dažādus hepatītu vīrusus (hepatīts A, B, C, D un E), skar vairākus simtus miljonus iedzīvtājus visā pasaulē.

Visbiežākie hepatītu veidi ir hepatīti B un C. Saskaņā ar WGO (World gastroenterology organization – Pasaules Gastroenteroloģijas organizācijas) pamatnostādnēm, neraugoties uz to, ka B hepatīta vakcīna pieejama kopš 1982. gada, 250 miljoni cilvēku joprojām ir hroniski inficēti ar B hepatīta vīrusu (HBV) un ir pakļauti riskam saslimt ar HBV saistītu aknu slimību. Pret C hepatīta vīrusu (HCV) vakcīna pašlaik vēl nav pieejama; 3-4 miljoni cilvēku ik gadu no jauna inficējas ar HCV un 130-170 miljoni cilvēku ir inficēti hroniski. Kopumā 1 no 12 cilvēkiem visā pasaulē ir inficēts ar vīrusu hepatītu B vai C.

Saskaņā ar WGO prezidentu James Toouli, emeritētu ķirurģijas profesoru, "Pacienti ar B hepatītu pašreiz ir viens no lielākajiem slimību slogiem pasaulē. Jo īpaši slogs ir smagāks valstīs, kuras var šo slogu atļauties. Tā ir novēršama slimība un slimība, ko patiešām varētu izskaust no zemes virsas, jo efektīva vakcinācija ir pieejama kopš 1982. gada. Tā ir WGO vīzija – likvidēt B hepatītu, sadarbojoties ar starptautiskiem partneriem un veidojot efektīvas B hepatīta vakcinācijas programmas visā pasaulē. Es izmantoju šo iespēju, lai aicinātu mūsu starptautiskos partnerus piepildīt šo vīziju."

"Hepatocellulārā karcinoma ir otrs lielākais mirstības cēlonis vēžu dēļ visā pasaulē un 85% gadījumu ir saistīta ar hepatīta B vai hepatīta C vīrusu infekciju. Šīs infekcijas ir novēršamas, ārstējamas un C hepatīta gadījumā – izārstējamas. Pasaules sabiedrībai būtu jāmobilizējas, lai novērstu šo globālo epidēmiju tik pat daudz, kā pasaule cīnās, lai novērstu ar HIV infekciju saistīto problēmu, kas hroniski inficē 34 miljonus cilvēku visā pasaulē, salīdzinot ar gandrīz 600 miljoniem hroniski inficēto ar B un C hepatīta vīrusu," piebilst profesors Douglas R. Labrecque, WGO Hepatoloģijas interešu grupas vadītājs.

Atzīmējot Pasaules hepatīta dienu, WGO ir priecīgi piedāvāt Jums sekojošus materiālus un resursus:


Atbalstot WGO vadlīnijas un kaskādes

Bibliotēka ar vairāk kā 20 WGO vispasaules vadlīnijām ir publicēta un sarakstīta lietošanai visā pasaulē. Uz kaskādēm balstītās vadlīnijas piedāvā dažādas ārstēšanas iespējas slimībām un ārstēšanas iespējas atkarībā no pieejamajiem resursiem. WGO ir sešas globālās vadlīnijas, kas koncentrējas uz hepatītu un saistītajām aknu slimībām:

 

·  Akūts virāls hepatīts

·  Barības vada vēnu varikoze

·  Hepatīts B

·  Hepatīts C

·  Hepatocellulārā karcinoma (HCC)

·  Nealkohola taukainā aknu slimība un nealkohola steatohepatīts

 

Katras vadlīnijas ir papildinātas ar WGO pierādījumu līmeņiem. Šī sistēma veidota, lai palīdzētu sekot literatūras avotiem tēmās, kas ietvertas vadlīnijās, visiem tiem, kam interesē prakse un pētniecība gastroenteroloģijā. 1. līmeņa pierādījumu apkopojums ir pieejams WGO mājas lapā.

JAUNUMI
Gastroenteroloģijas Vasaras skola ar starptautisku dalību 2017

Preses relīze 2017. gada 6. septembrī Gastroenteroloģijas vasaras skola Šī gada 25. un 26. augustā norisinājās pirmā Gastroenteroloģijas Vasaras skola ar starptautisku dalību, kuras idejas autors un iniciators bija...

sīkāk
Sākusies ON-LINE reģistrācija VIII Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresam ar Starptautisku dalību

Gastroenteroloģijas Atbalsta biedrībai un Gremošanas Slimību biedrībai ir gods Jums paziņot, ka ON-LINE reģistrācija VIII Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresam ar Starptautisku dalību ir atvērta.   Visiem kolēģiem, kuri reģistrēsies VIII LGK būs...

sīkāk
Sākusies ON-LINE tēžu iesniegšana

Cienījamais kolēģi! Gastroenteroloģijas Atbalsta biedrība ar patiesu prieku paziņo, ka ir atvērta ON-LINE tēžu iesniegšana VIII Latvijas Gastroenteroloģijas Kongresam ar Starptautisku dalību.   Sīkāka informācija ir pieejama www. gastro2017. com vai www....

sīkāk
Portāla administrators Aleksejs Derovs
Copyright © 2003 - 2017 GEAB. All Rights Reserved.
Designed & programmed by THE LOST WEB
Hosted by SHOSTING